कच्चे तेल की कीमतों में लगातार बढ़ोतरी से रुपया कमजोर होकर रोजाना निम्नतम स्तर बनाता जा रहा है | मंगलवार को क्रूड की कीमत 85 डॉलर का स्तर पार कर 85.32 डॉलर प्रति बैरल पहुंच गयी, जो 4 वर्षो का उच्चतम स्तर है | कच्चे तेल की कीमतों में लगातार बढ़ोतरी के कारण आज रुपया पहली दफा 74 के पार 74.23 के  स्तर को छुने के बाद 73.77 पर बन्द हुआ | आने वाले दिनों में पूरी सम्भावना है कि डॉलर के मुकाबले रुपये 75 का स्तर पार कर सकता है |

         कच्चे तेल की कीमतों में लगी आग से घायल रुपये ने आज सप्ताह के अंतिम दिन भी घरेलू शेयर बाजार पर दबाव बनाया जिससे बाजार पूरी तरह मंदड़ियों की गिराफ्त में जकड़ता नजर आया | भारतीय रिजर्व बैंक की मुद्रा समीक्षा बैठक में उम्मीद के विपरीत ब्याज दरों में कोई बदलाव नहीं किया जिसके कारण बाजार एक बार फिर लहुलुहान होकर ताश के पत्तो की तरह गिरता चला गया |

        सेंसेक्स ने 950 और निफ्टी ने 300 से भी अधिक अंको का गोता लगाकर औंधे मुंह गिर पड़ा और अंत में सेंसेक्स792 अंको की गिरावट के बाद 34376.99 और निफ्टी 282.80 अंको की गिरावट के बाद 10316.45 पर बन्द हुये | स्मॉलकैप और मिडकैप शेयरों की स्थिति और भी ज्यादा खराब रही है |

        आज की गिरावट 2008 के बाद 3 दिन में सबसे बड़ी गिरावट थी जिससे बाजार में मची अफरा-तफरी से निवेशक डर गए क्योंकि जो आज हुआ  उसकी उम्मीद शायद ही किसी को थी | बाजार की इस दशा का सबसे ज्यादा नुकसान  मिडकैप और स्मॉलकैप शेयरों के निवेशकों को हो रहा है |

बाजार का कोई भी जानकर यह बताने की स्थिती में नही है की मंदी कब तक रहेगी ?

 

10 Thoughts to “हुआ तेल लाल,रूपया हुआ घायल, बाजार हुआ लहुलुहान …..!”

 1. Rüyada çok para görmek, çalışma hayatında epey bir zamandan beri yaşanan ve rüya sahibinin çok kötü durumlara düşüp zarara uğramasına sebep olan şanssızlığın en kısa zamanda kırılacağına, çok büyük ve güzel çalışmalar ortaya koyup büyük başarılar kazanılacağına ve hayırlı kazançlar elde ederek çok büyük zenginliğe kavuşulacağına tabir eder.

 2. Türkiye’de bulunan tüm bankaların ve banka şubelerinin iletişim bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 3. Müşterileriyle her daim iletişim de olan ve cihaz bilgilerini kayıt altına alan şirketimiz, böylelikle ihtiyaç duyulan diğer zamanlarda cihaz hakkında bilgi sahibi olmakta ve müşterilerine daha kolay hizmet verebilme olanağı sunmaktadır.

 4. Bu yazımızda sizlere Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yollarını ve Ziraat bankası müşteri hizmetleri numaralarını paylaşacağız.

 5. Gebelik (Hamilelik) Haftası Hesaplama; Hamile bayanların çoğu gebelik haftasını doktorları söylediği halde “kaç aylık hamileyim” sorusunu merak etmektedir. Hamilelikte ay hesabı yapılmaz bu nedenle hafta hesabı yapılmaktadır. Ay hesabı yapıldığında kafa karışıklığına neden olacaktır.

 6. Tüm rüya yorumları ve tabirleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 7. Bu sayfadan İş Bankası şubelerinin bulunduğu illerin yerlerini öğrenebilirsiniz. Banka-Subeleri.com aracılığı ile hesabınızın kayıtlı olduğu banka şubesinin adres, telefon, fax ve ulaşım bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yukarıda yer alan İş Bankası şubelerinin bulunduğu iller bölümünden ilgili şehri seçmek.

 8. Rüyada kedi görmek çocuk sahibi olacağınıza, eğer kadın iseniz eşinizden dolayı biraz sıkıntı çekeceğinize, etrafınızda düşmanlar olabileceğine işaret etmektedir.

  Rüyada kedi görmek, son derece laubalı ve çevresindeki insanları kurnazca kandıran, samimiyetsiz ve iki yüzlü bir erkeğe yorulur.

  Bir diğer rüya tabirine göre rüyada kedi görmek anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden fazla zorlayıcı davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir.

 9. Türkiyenin En Geniş Arapça Eğitimi Platformu | Arapça Dersleri | Arapça Forum | Arapça Tercüme | Arapça Çeviri | Arapça Dil Kursu |

 10. İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ziraat, İhtiyaç kredisi, tatillerinizde, düğün masraflarınızı karşılamada ya da eşyalarınızı yenileme gibi acil nakit ihtiyacınız olan durumlarda tüketicilere sunulan bir kredi türüdür. Ziraat Bankası kişiye özel ödeme planları ve uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekmek istendiğinde akla gelen kurumların başında gelmektedir.

Leave a Comment